Čtvrtfinále poháru ČMFS

13.11.2009 21:20

Historický úspěch Bělé !!

Dne 12.11.2009 bylo odehráno další utkání poháru ČMFS, ve SH Krupka,  mezi týmy FK Snopek Bělá 1946 a ALFA Liberec. Náš čtvrtfinálový soupeř patří ke špičce 2. ligy – západ, a tak se dal očekávat tuhý boj o postup do semifinále, ve kterém už čekalo prvoligové Benago Zruč nad Sázavou.

Samotný zápas přinesl zápletku jako hrom. Nehrálo se ani 3 minuty, když na světelné tabuli svítil stav 1:0, po hezké akci se trefil Murdych a otevřel tak střelecký účet utkání. Hosté byli rychle obdrženou brankou zaskočeni, avšak nepřestávali hrát svojí nátlakovou hru. Domácím se částečně podařilo vymanit ze sevření a během několika minut navýšili skóre na uspokojivých 4:0. Alfa se však nevzdávala a ukazovala, že ne nadarmo je řazena ke špičce druhé ligy. Hostům se podařilo snížit na dvoubrankový rozdíl, který však netrval dlouho, jelikož Bělá zvýšila před koncem poločasu na 5:2. Načež vedení domácích, o tři branky, odmítl T. Pilař, který výstavní trefou upravil na poločasových 5:3.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Bělá rychle odskočila další brankou a stav 6:3 dával domácím velkou šanci na postup. To by však proti sobě nesměli mít tak běhavý tým jakým Alfa je. Bělé pomalu začaly ubývat síly, čehož dokázali hosté využit a hezkými akcemi mocně dotahovali skóre. Výsledkem jejich snažení byl stav 6:6 ve chvíli, kdy do konce utkání zbývalo necelých 7 minut. Poté se hra ustálila a Bělá dostala více prostoru. Ten se jí podařilo využít, když při signalizované výhodě vystřelil výhru Fichtner. Do konce utkání stále zbývaly 3 minuty. Alfa v tuto chvíli na nic nečekala a začala hrát s pěti hráči v poli. Avšak ani výhodu pátého hráče na hřišti nedokázala přetavit ve vyrovnávací branku, a tak se po konečném hvizdu mohla Bělá radovat z historického úspěchu.

Utkání doprovázela výborná divácká návštěva, která dorazila do „domácí“ SH Krupka. Touto cestou bychom chtěli všem fandům poděkovat za podporu!!

Poděkování patří také celému týmu za předvedený výkon.

FK Snopek Bělá 1946 – ALFA Liberec      7 : 6        (5 : 3)