Bělá šokovala dvanácti brankovou výhrou

23.10.2009 19:21

Po obhájení vítězství v ústeckém kraji se tým FK Snopek Bělá 1946 podruhé představil v osmifinále Poháru ČMFS. (Minulý rok vypadl se SELPem Ml. Boleslav - pozn. autora). Utkání se odehrálo ve sportovní hale Krupka, kterou si tým Bělé zvolil za „domácí“ prostředí. Soupeřem nám byl tým vévodící 2.futsalové lize – Západ, Andy Liberec, s celkovým skóre 23:16 a 9body. Bylo tedy jasné, kdo je favoritem osmifinálového zápasu.

Bělá, která doposud nepoznala hořkost porážky v ústeckém kraji, měla být snadným soustem pro aspiranta na postup do 1.futsalové ligy. Tomu také nahrával fakt, že se v Krupce představil, kromě jednoho hráče, v nejsilnější možné sestavě.

V prvních minutách zápasu se oba soupeři oťukávali a hledali skuliny v soupeřově obraně. Ani jeden z týmů se však do žádné vážnější šance nedostal. S přibývajícím časem se Andy začalo více prosazovat a suverénně proměňovat vypracované šance. Scénář byl často podobný, Bělá napadala, tlačila se do útoku, avšak její vypracované příležitosti končily na tyčích nebo vedle soupeřovi branky. A vždy přišel trest v podobě obdržené branky. Světelná tabule tak v jednu chvíli ukazovala, pro Bělou, hrozivých 0:4. Zdálo se, že favorit má utkání plně pod kontrolou a kráčí si pro povinné vítězství. Bělá se však nevzdávala a do přestávky stihla snížit Martinem Bártou na poločasových 1:4.

Do druhého poločasu vstoupila Bělá s odhodláním výsledek otočit a poprat se tak o vysněný postup do čtvrtfinále. Domácí zlepšili pohyb a začali nepříjemně Andy napadat. Hosté byli očividně zaskočeni a asi si mysleli, že se zápas bude dohrávat v jejich režii. Prvním varováním, že to tak nebude, bylo snížení opět Martinem Bártou na 2:4. Tato branka Bělou povzbudila a na hřišti se začali dít nevídané věci. Velice brzy po sobě dokázala Bělá vstřelit 3 branky a dostat se tak do jednobrankového vedení. To už početná skupina domácích fanoušku bouřila nadšením a dále hnala Bělou kupředu. Andy dostalo tvrdý úder, ze kterého se už nevzpamatovalo.

Za stavu 7:4 pro domácí se Andy pokusilo s utkáním ještě něco udělat a odvolalo brankáře. Tento tah se ale ukázal jako ne příliš dobrý, protože do konce utkání zbývalo stále 10 minut a hosté navíc měli na svém kontě 5 faulů. Bělá se proti pěti hráčům v poli úspěšně bránila a do opuštěné branky sázela jeden gól za druhým. Po čtyřech brankách do prázdné branky se hosté vrátili opět ke čtyřem hráčům v poli, avšak ani to nezabránilo dvanácté brance v jejich síti, když se trefil Beran z desetimetrového kopu – 12 : 5. Hosté stihli vstřelit už jen jednu branku na konečných 12:6 pro Bělou, ale ani to už nemohlo zkazit radost domácím hráčům, kteří po výborném výkonu, zejména ve druhém poločase, mohli slavit postup mezi nejlepších 8 týmů v poháru ČMFS.

Hráči FK Snopek Bělá 1946 si tak opět dokázali, že hrát se dá opravdu s každým a zaslouženě vyřadili favorita na postup. Všichni hráči si zaslouží pochvalu!!

Velký dík patří také všem fanouškům, kteří se přišli podívat na kvalitní futsalový zápas a po celou dobu vytvářeli výbornou atmosféru.

FK Snopek Bělá 1946 – Andy Liberec            12 : 6 ( 1 : 4 )

Sestava Bělá: Martin Čáp(B), Ladislav Beran, Stanislav Jeřábek, Lukáš Veigend, Petr Murdych,